Czy można poprawić wskaźnik wyleczenia z uzależnienia od heroiny?

Nawrót heroiny jest problemem, który nęka wiele osób uzależnionych, nawet po przejściu przez proces rehabilitacji narkotykowej. W związku z tym wskaźnik wyzdrowienia z uzależnienia od heroiny jest często przedmiotem ożywionych dyskusji wśród pracowników służby zdrowia. Pełne zrozumienie tego aspektu leczenia jest krytycznym sposobem na zapewnienie, że nie wystąpią żadne komplikacje podczas opieki.

Wskaźnik wyleczenia może wydawać się wysoki.

Trudno było znaleźć statystyki dotyczące wskaźnika wyleczenia z uzależnienia od heroiny. Wiele ośrodków rehabilitacyjnych nie publikuje tych faktów lub po prostu ich nie ma. Ten problem pojawia się z kilku powodów. Często zdarza się, że ludzie kończą rehabilitację i nigdy więcej nie podejmują opieki po odwyku. W rezultacie, ich specjaliści nie są w stanie ocenić, jak dobrze wyleczyli się z uzależnienia. A jeśli nie mają tych informacji, nie mogą ich przedstawić opinii publicznej.

Jednak różne badania badały ten wskaźnik na przestrzeni lat. I na pierwszy rzut oka nie wydają się one zbyt obiecujące. Na przykład, Irish Medical Journal podał, że nawrót choroby występuje u około dwóch trzecich osób, które zakończyły leczenie. Patrząc z szerszej perspektywy, to 66 na 100 osób ponownie popadło w nadużywanie heroiny. Takie statystyki mogą sprawić, że rehabilitacja wyda się nieskuteczna.

Niemniej jednak uzależnienie od heroiny - i każdy inny rodzaj nadużywania substancji - często nie jest chorobą, którą możemy leczyć za jednym zamachem. Pomyślcie tylko o innych chorobach i ich leczeniu. Kiedy dana osoba przechodzi terapię przeciwrakową, jej guzy mogą wrócić do zdrowia po nawrocie choroby. Czy nawrót ten jest uważany za moralną porażkę czy problem z leczeniem? Nie, i to samo dotyczy rehabilitacji. Nawroty mogą zostać przekształcone w narzędzie do odzyskiwania zdrowia, gdy do nich dojdzie.

Jak używać Relapses do walki z uzależnieniem?

Osoby poddające się leczeniu odwykowemu muszą zaakceptować fakt, że może dojść do nawrotu choroby. Muszą również unikać oceniania siebie zbyt surowo w przypadku nawrotu choroby. Radykalna akceptacja jest tutaj doskonałym krokiem do zrobienia. Zamiast bić się o nawrót choroby, należy zaakceptować to, co się stało. Możesz wtedy obiektywnie spojrzeć na sytuację, podążając za tymi prostymi krokami:

  • Dowiedz się, dlaczego nawrót miał miejsce: Zadaj sobie pytanie, co zmusiło cię do ponownego użycia heroiny. Przejdź przez te kroki na odwrót: Przejdź przez proces, który doprowadził do twojego nawrotu Sięgnij do innych: Porozmawiaj z trzeźwo myślącymi partnerami, aby uzyskać pomoc w razie nawrotu choroby: Odbierz detoks i inną opiekę, aby odzyskać trzeźwość Zbadaj całą sytuację: Wycofaj się z tego, co się stało i dowiedz się, czego się dowiedziałeś.

Podczas gdy należy unikać nawrotów, osoby walczące z uzależnieniem od heroiny mogą je wykorzystać na swoją korzyść, gdy tak się stanie. Poświęcając czas na zrozumienie korzeni nawrotu choroby, można lepiej zrozumieć swoje uzależnienie. I wtedy możesz wrócić do ośrodka rehabilitacyjnego z odnowionym poczuciem celu. Ale czy istnieje jakiś inny sposób na poprawę wskaźnika wyleczenia z uzależnienia od heroiny?

Sposoby na poprawę wskaźnika wyleczenia z uzależnienia od heroiny.

Pięć standardowych zasad, które pomagają w łatwiejszym odzyskaniu nałogu, obejmuje sposób, w jaki należy to zrobić:

  • Zmienić swoje życie: Nie wykonuj ruchów, ale naprawdę zmień siebie na lepsze Praktyka kompletna uczciwość: Bądź gotów otworzyć się na innych i uzyskać pomoc: Ułomności najczęściej pojawiają się wtedy, gdy ludzie nie proszą o pomoc, gdy jej potrzebują Dbaj o siebie: Jedz właściwie, ćwicz i relaksuj się, kiedy tylko jest to możliwe Trzymaj się blisko siebie: Nigdy nie naginaj zasad dotyczących używania, a zamiast tego zawsze mów "nie".

Osoby przechodzące rehabilitację mogą korzystać z tych wytycznych, aby zachować zdrowie i uniknąć nawrotu choroby. Chociaż proces ten nie będzie łatwy, jest to możliwe, gdy ludzie poważnie traktują swoją opiekę i powrót do zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić się do specjalistów po pomoc, gdy jest ona potrzebna do poprawy wskaźnika wyleczenia z uzależnienia od heroiny.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej