Jak działają środki przeciwbólowe?

Czasami wydaje się, że ludzie biorą środki przeciwbólowe na receptę jak cukierki. Biorąc pod uwagę straszną epidemię opiatów, z którą boryka się Ameryka, jest to niewątpliwie poważny problem. Problem z próbą poradzenia sobie z nadużywaniem środków przeciwbólowych i uzależnieniem polega na tym, że środki przeciwbólowe nadal mają uzasadniony cel. Dlatego wymaga to od nas wszystkich jasnego zrozumienia, z jakimi narkotykami mamy do czynienia. Możemy zacząć uzyskiwać lepsze zrozumienie, zadając pytanie: "Jak działają środki przeciwbólowe?". Odpowiedź na to pytanie może zapewnić pewien wgląd w to, dlaczego ludzie nadużywają substancji takich jak te.

Jak działają środki przeciwbólowe?

Aby ustalić pewne wytyczne dla tej dyskusji, skupimy się tylko na narkotycznych środkach przeciwbólowych. Istnieją inne ich odmiany, ale żaden inny rodzaj środków przeciwbólowych nie jest uzależniający. Kiedy ktoś doświadcza bólu, odczucie bólu podróżuje od źródła przez obwodowy układ nerwowy do mózgu. Mózg odbiera to uczucie i wywołuje mimowolną reakcję.

Kiedy ktoś bierze lek przeciwbólowy na bazie opiatów w celu uśmierzenia bólu, narkotyczne leki przeciwbólowe wiążą się z receptorami opioidowymi w mózgu. Akt wiązania służy do blokowania rejestracji bólu w mózgu. Osoba uzyskuje wtedy pewien poziom ulgi w bólu.

Z punktu widzenia uzależnienia, jest coś bardziej podstępnego dzieje się w odniesieniu do pytania: "Jak działają środki przeciwbólowe?". Środki przeciwbólowe wywołują również poczucie euforii. Ta euforia jest celem ludzi, którzy nadużywają środków przeciwbólowych. Problem polega na tym, że opiaty są silnie uzależniające. Jeśli ktoś zaczyna nadużywać swoich leków przeciwbólowych na receptę, odchodząc od ich recepty, to uzależnienie czeka. To samo dotyczy osób nadużywających środków przeciwbólowych w celach rekreacyjnych. Kiedy uzależnienie od opiatów nabiera mocy, wisi ono aż do momentu, kiedy dana osoba otrzyma pomoc.

Pomoc w przypadku uzależnienia od środków przeciwbólowych

Jedynym rozwiązaniem w przypadku poważnego uzależnienia od środków przeciwbólowych jest pobyt w renomowanym ośrodku leczenia uzależnień. W rzeczywistości, nasz ośrodek leczenia The Right Step Dallas jest jednym z najlepszych ośrodków leczenia uzależnień od leków na receptę w Teksasie.

Co większość ośrodków leczenia mają wspólne są cele, które mają do leczenia powiedział uzależnienia. Pierwszym celem jest, aby uzyskać pacjenta przeszłości ich objawy odstawienia opiatów tak bezpiecznie, jak to możliwe. Ośrodki odwykowe mogą to osiągnąć poprzez program detoksykacji pod nadzorem medycznym. Po detoksie, następnym celem jest poddanie klienta terapii, aby poradzić sobie z osobistymi problemami, które doprowadziły do uzależnienia. Po zakończeniu terapii, ostatecznym celem jest upewnienie się, że klienci wychodzący z odwyku mają zapewnioną opiekę po odwyku, której będą potrzebować, aby pozostać czystymi.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej