Alkohol na każdym kroku

Na całym świecie nadużywanie alkoholu jest niezwykle popularne wśród różnych grup wiekowych. Z tego powodu, alkohol wydaje się być wszędzie, gdzie się obrócisz. Weźmy na przykład gatunek kultury popularnej, czyli telewizję. Jest to prawie nieuniknione, że siedząc w piątkowy wieczór, zobaczysz reklamę, która gloryfikuje używanie alkoholu. Doskonałym przykładem może być konkurs, który stworzył Captain Morgan Rum. Teraz mogę nie być najlepszym studium przypadku, ponieważ oglądam dużo więcej telewizji niż powinienem, ale muszę powiedzieć, że widzę, że reklama co najmniej raz dziennie, jeśli nie dwa razy, podczas gdy ja oglądam moje programy. W rzeczywistości, musiałbym powiedzieć, że większość reklam, które łaskawie moje rury są te, które odnoszą się do alkoholu w jakiś sposób. Więc co jest nie tak z tym obrazem? Problemem jest to, że kultura popularna teraz dni pomógł odczulić sposób, że ludzie widzą alkoholu.

Reklamy te starają się jak najlepiej informować widzów, że alkohol może być szkodliwy i że ważne jest, aby być odpowiedzialnym podczas picia. Jednak scenariusze, które są pokazywane w telewizji są przedstawiane jako zabawne sytuacje. Więc w istocie, twórcy produktu alkoholowego są sprzeczne siebie, aby osiągnąć zysk. Picie alkoholu przez nieletnich jest nadal dużym problemem w naszym społeczeństwie, a przez te reklamy łatwo dostępne w telewizji głównego nurtu tylko dodać więcej paliwa do ognia. Mam na myśli, bądźmy realistami. Czy nastolatki będą odtwarzać w swoich głowach ostrzeżenia o byciu odpowiedzialnym, czy ilość zabawy, jaką aktorzy mają w wyniku spożywania alkoholu? Co więc robią rodzice, aby powstrzymać nadmierne picie alkoholu przez młodsze nastolatki? W tym pytaniu tkwi jeszcze jeden problem. Kiedy moja kuzynka rozpoczęła studia, chciała urządzić imprezę, co większość studentów chce zrobić. Moja ciocia i wujek dobrze wiedzieli, że jeśli pójdzie na imprezę z przyjaciółmi, to ilość alkoholu się przeleje, a sytuacja może stać się bardzo niebezpieczna. Próbując temu zaradzić, zaproponowali jej imprezę u siebie w domu, a oni zapewnią alkohol. Myślę, że robiąc to, mieli nadzieję kontrolować ilość podawanego alkoholu, a także monitorować całą sytuację. A prawda jest taka, że wielu rodziców ma taką samą mentalność.

Myślą, że jeśli ich dzieci będą pić w domu, a nie w barach, to uchroni je to przed krzywdą, co nie może być bardziej błędne. Ponownie, ten scenariusz pokazuje, że skutki alkoholu znieczuliły nawet rodziców. Nadużywanie substancji jest rosnącą epidemią w naszym kraju, a alkohol jest tam na szczycie listy nadużywanych leków. Muszę się zastanowić, kto jest winien. Tak, to prawda, że wszyscy mamy własną wolną wolę, ale kiedy reklamy, reklamy, filmy i muzyka przedstawiają alkohol jako dobrą zabawę, czy naprawdę możemy po prostu powiedzieć "nie"? Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, ma problem z alkoholem, istnieje pomoc. Wszystko, co musisz zrobić, to z niej skorzystać.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej