5 Przyczyn nadmiernego picia i sposób postępowania z nimi

W ostatnich latach Amerykanie coraz bardziej zdają sobie sprawę z nadużywania alkoholu w nadmiernych ilościach, co jest szeroko rozpowszechnionym schematem spożywania alkoholu, który prowadzi do szybkiego zatrucia. Społeczeństwo stało się również coraz bardziej świadome niebezpieczeństw związanych z alkoholem binging. Oto 5 przyczyn picia  i sposobów, w jaki możn

a im zaradzić, minimalizując spożycie alkoholu.

#1 Wiara w to, że picie alkoholu jest korzystne

Badania wykazały, że stosunek do picia ma duży wpływ na spożycie alkoholu. Znaczna liczba osób pijących alkohol przechodzi na picie na umór, ponieważ uważają, że szybkie odurzenie przyniesie im takie korzyści jak:

  • Zmniejszenie osobistych zahamowań
  • Łatwiejsze interakcje społeczne, oraz
  • Poczucie więzi towarzyskiej z rówieśnikami, którzy oblewają się drinkami.

Najlepszą metodą przeciwdziałania "pozytywom" picia jest reklamowanie prawdziwych kosztów praktyki, które obejmują takie rzeczy jak zatrucie alkoholem, znacznie zwiększone szanse na zaangażowanie się w wypadki samochodowe i znacznie zwiększone szanse na dokonanie napadu na tle seksualnym lub bycie ofiarą napadu na tle seksualnym.

#2 Brak wykrycia związku z pijaństwem

Znaczna liczba pijących 

nie do końca rozumie, że ich szybkie picie doprowadzi do pijaństwa. W rzeczywistości, wiele osób nie docenia ich rzeczywistego poziomu odurzenia. Najlepszą metodą walki z tym czynnikiem jest lepsze zrozumienie, jak niewiele alkoholu potrzeba, aby osiągnąć stan odurzenia w krótkim czasie (tylko pięć pół uncji czystego alkoholu dla mężczyzn i cztery pół uncji dla kobiet).

#3 Przyjęcie zachowań grup pijących

Badania wykazują, że picie alkoholu wydaje się przyjemniejsze, gdy spożywa się go razem z innymi osobami. Niestety, takie postrzeganie zwiększonej przyjemności może prowadzić do schematu bingu alkoholowego, jeśli Twoi towarzysze również bingują. Odpowiedzią nie jest samotne picie, ale uświadomienie sobie, w jaki sposób można mimowolnie zaadoptować alkoholowe zachowania swoich pijących rówieśników.

#4 Łatwa dostępność alkoholu na uczelnianych kampusach

Studenci są jednymi z najbardziej rozpitych grup kraju. W wielu przypadkach, dostępność alkoholu na kampusach uczelni przyczynia się do wysokiego wskaźnika pijaństwa. Ściślejsze egzekwowanie przepisów obowiązujących na terenie kampusu oraz przepisów dotyczących spożywania alkoholu poza terenem kampusu może mieć istotny wpływ na zmniejszenie przepływu alkoholu.

#5 Normy, które sprzyjają alkoholizmowi

Nadmierne spożycie alkoholu jest głęboko zakorzenioną normą w wielu kampusach uczelnianych. Oznacza to, że nowi studenci często znajdują się w środowisku, które co najmniej milcząco zachęca do nadmiernego picia. Administratorzy uczelni i grupy kampusowe mogą przeciwdziałać normom dotyczącym picia alkoholu poprzez programy, które podkreślają prawdziwe osobiste i społeczne koszty nadużywania alkoholu.

Inni użytkownicy przeczytali również:

Rodzice alkoholicy – jak wpływają na swoje dzieci? Czytaj więcej
Przymusowe leczenie alkoholików Czytaj więcej
Kto może wpaść w alkoholizm? Czytaj więcej